V 6. kole bez bodů, proti Fobozu jsme sehráli nejhorší zápas v sezóně

03.02.2019 | Martin Augustin

Konfrontace s elitními týmy Okresního přeboru nám vůbec nevyšla. Zatímco utkání s MCE bylo kvalitní a vyrovnané, takže za předvedenou hru můžeme porážku 3:4 akceptovat, tak náš výkon proti Fobozu byl zcela neomluvitelný. Zápas jsme zejména ve druhém poločase odevzdali a téměř odchodili a výsledek 1:6 zcela odráží to, co oba týmy na hřišti předvedly.

FK Union – MCE Slaný B 3:4 (2:2)

Utkání druhého s prvním nabídlo kvalitní futsal. Rozhodčí svým metrem připustili oboustranně tvrdou hru, což občas vyvolávalo emoce, ovšem to k takovému utkání patří. Soupeř začal lépe, v úvodu častěji držel míč a ujal se také vedení. My jsme srovnali skóre zásluhou Davida Kučery. Poté jsme mohli jít i do vedení, ale kapitán Štěrba z desetimetrového kopu zamířil těsně vedle tyče. Štěrba pak musel bohužel pro zranění odstoupit a MCE si navíc vzalo vedení zpět. Ještě do přestávky jsme však mohli zahrávat další desítku a Michael Kučera ji už nepohrdl – 2:2. Po změně stran jsme šli dokonce do vedení my, ve 21. minutě se prosadil opět Michael Kučera. Tento náskok jsme si bohužel dokázali podržet sotva minutu. MCE sehrálo po time outu situaci na pivota, my si nepohlídali následný náběh a bylo vyrovnáno. V závěru jsme pak bohužel doplatili na zbytečné fauly na polovině soupeře. Následovala tak desítka a tu hráč soupeře proměnil, byť si brankář Augustin na jeho střelu sáhl.

FK Union – Foboz Slaný 1:6 (0:2)

Těžko říci, zda s námi těsná porážka s MCE zacloumala psychicky, nebo nám zápas sebral příliš mnoho sil. Jinak se totiž to, co jsme předvedli proti Fobozu těžko vysvětluje. Jednalo se doslova o parodii na naše dosavadní výkony v této sezóně. V prvním poločase na nás soupeř čekal na půlce, my směrem dopředu nic nevymysleli a z brejků naopak sami dvakrát inkasovali. Po změně stran už to pak bylo až tragické. Naši hráči vepředu stáli nebo se schovávali za protihráče a futsalisté s míčem se tak uchylovali k naivním nahrávkám nebo kličkám, čímž soupeři nabízeli situace sám na brankáře, dva na jednoho, či dokonce dva na nikoho. Za stavu 0:3 nám ještě svitla naděje, když Tomáš Formánek snížil, ale ani poté se na naší hře nic nezměnilo. Našeho brankáře jsme tak nechávali na holičkách a skóre narostlo až na 1:6. A to je obrovská škoda. V prvním vzájemném zápase jsme totiž Foboz porazili 6:2 a takto jsme přišli o výhodu lepšího vzájemného zápasu, na což jsme měli za stavu 1:3, 1:4 hrát. Místo toho jsme zbytek duelu doslova odchodili a o potenciální výhodu se sami připravili…

Sestava: Augustin – Štěrba (MCE), M. Kučera, Štugel, Týbl, Němec, D. Kučera, Formánek, Hudousek.

Jak už bylo řečeno, porážku s porážkou s MCE můžeme žít. Stane se, že je soupeř lepší nebo šťastnější. Ale to, co jsme předvedli proti Fobozu, nelze akceptovat. Může se nedařit, ale nemůžeme zápas kvůli tomu zcela zabalit a odchodit ho!

Do dalšího kola musíme jít zase s pokorou a odhlodáním, jaké nás zdobilo v předchozích zápasech. Čekají nás hned tři zápasy, takže budeme mít příležitost pošramocenou pověst napravit.